Dlaczego warto posiadać prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

0
292

W każdej legalnej pracy zostaniemy przez naszego pracodawcę ubezpieczeni, dzięki czemu nie będziemy musieli się obawiać, że w razie choroby będziemy wydawać pieniądze z naszej kieszeni na każde badanie. Prywatne ubezpieczenie zdrowotne jest to duży komfort dla każdej osoby i podejmując nową pracę bardzo często zwracamy uwagę na to, czy szef chce nas ubezpieczyć, czy ociąga się z podjęciem decyzji. Jeśli się ociąga to znaczy, że wiąże być może z nami dużych nadziei i nie chce w nas inwestować, dlatego powinna nam się zapalić lampka alarmowa.

Niebezpieczne prace

Warto pamiętać o tym, że praca na czarno, czyli bez ubezpieczenia zdrowotnego jest nielegalna i w razie kontroli karę finansową może ponieść zarówno szef, jak i zatrudniona osoba. Powinno więc mocno zależeć obydwu stronom na tym, aby każdy pracownik to ubezpieczenie posiadał. Szczególnie w pracach, w których szansa wypadku jest dużo większa niż za biurkiem czyli między innymi na budowach, czy też w wielu fabrykach w których to mamy na co dzień kontakt z niebezpiecznymi urządzeniami i maszynami.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne wpływa w dużym stopniu na to jak będzie nam się w danym miejscu pracowało i czy będziemy mieć cały czas w głowie fakt, że nie posiadamy go i że musimy uważać na każdą czynność, którą w danym momencie wykonujemy. Ryzyko jest zbyt duże i nawet wtedy kiedy nie mamy żadnej innej pracy na oku, nie powinniśmy się decydować na zatrudnienie bez ubezpieczenia i ryzykowanie swojego jakże cennego zdrowia.

Praca za granicą

Między innymi w wielu zakładach pracy za granicą możemy zauważyć jak traktuje się tam pracownika i że od razu po dotarciu na miejsce dostaje się specjalny strój, często w zależności od charakteru pracy również kask i wiele innych potrzebnych sprzętów. Dostaje się również od razu ubezpieczenie zdrowotne, dzięki któremu już na starcie wzrasta komfort pracy i poczucie, że w tym miejscu na pewno będziemy szanowani i doceniani przez szefostwo firmy i współpracowników.

Brak ubezpieczenia

Brak posiadania ubezpieczenia zdrowotnego za granicą może się skończyć dla naszego portfela bardzo źle i mogły się o tym przekonać tysiące osób, które postanowiły podjąć to ryzyko. Dopóki wszystko z naszym zdrowiem jest w porządku i do pracy, w której jesteśmy zatrudnieni nie przyjedzie żadna kontrola, to raczej nic nam nie grozi. Problem pojawi się podczas kłopotów ze zdrowiem, a szpitale za granicą są dużo droższe, niż polska służba zdrowia, co warto mieć przez cały czas w głowie.

Inne rodzaje ubezpieczenia

W Polsce możemy liczyć również na ubezpieczenie zdrowotne wtedy, kiedy nie posiadamy niestety w danej chwili żadnej pracy i jesteśmy zdani na łaskę losu. Urząd pracy to miejsce, w którym możemy się zarejestrować i będziemy widnieć w ewidencji jako osoba, która poszukuje zatrudnienia. Dostaniemy również kilka dni po rejestracji ubezpieczenie zdrowotne, co będzie stanowiło pewien komfort psychiczny na wypadek choroby, czy też niechcianego wypadku losowego, który może się przydarzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here