Badania i rozwój – dlaczego warto w nie inwestować?

W swojej firmie stawiasz na badania oraz podążanie z duchem czasu? Chcesz stale się rozwijać i korzystać z możliwości zaawansowanych technologii, a także usprawniać istniejące na rynku rozwiązania? Nie rezygnuj z rozwoju oraz innowacji w swoim przedsiębiorstwie i dowiedz się, w jaki sposób możesz zredukować poniesione na badania koszty!

Wprowadzaj innowacyjne rozwiązania i skorzystaj z ulg dla przedsiębiorców!

Prace badawczo-rozwojowe to krok w stronę innowacyjnych rozwiązań, usprawniających wiele procesów, ułatwiających codzienne czynności, a także wpływające na komfort i umożliwiające powstawanie innych, dalszych rozwiązań. Taka działalność jest odpowiednio uwzględniana przy rozliczaniu podatkowym. Jesteś firmą, która stawia na tego typu rozwojowe projekty? Skorzystaj możliwości, które oferuje ulga B+R, zmniejsz wysokość podatku dochodowego i zredukuj część poniesionych kosztów. Badania i rozwój są niezwykle ważne w każdym obszarze życia, warto więc w nie inwestować! Jak odpowiednio rozliczyć działalność badawczo-rozwojową? Zgłoś się do doświadczonej firmy księgowej, która pomoże Ci odpowiednio przygotować wszystkie dokumenty i zeznanie rozliczeniowe, wyodrębnić koszty w ewidencji finansowej, a także złożyć prawidłowy wniosek!

Ubieganie się o ulgę B+R oraz koszty kwalifikowane

Do kosztów kwalifikowanych, które można odliczyć w uldze B+R, zalicza się: składki, wynagrodzenie, koszty obejmujące zakup materiału czy też narzędzi, wydatki związane z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu oraz koniecznością nabycia ekspertyz, patentu czy też przeprowadzenia szkoleń, a także wszelkie wydatki związane ze zużyciem danych środków – odpisy amortyzacyjne. Przy wnioskowaniu o ulgę B+R można także zwrócić się o bezpośredni zwrot gotówki. Jaka jest maksymalna wysokość odliczeń? Na jakie oszczędności możesz liczyć w przypadku zastosowania ulgi B+R w swojej firmie? Czy warto postawić na badania i rozwój? Skontaktuj się ekspertem w obszarze księgowości, uzyskaj potrzebne informacje i rozwiej wszelkie wątpliwości!

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.