Czy warto kupić szkolenie UX dla pracowników firmy?

Doświadczenia użytkownika czyli User Experience (w skrócie UX) to termin, który w mediach pojawia się ostatnio naprawdę bardzo często. Jest związany z tym, że coraz więcej firm wprowadzających na rynek nowe produkty stara się, aby idealnie spełniały one oczekiwania użytkowników. UX designerzy zajmują się głównie tworzeniem przyjaznych dla użytkownika stron www i aplikacji. Firmy, które zatrudniają UX designerów dbają o ich rozwój zawodowy. Z myślą o nich organizowane są szkolenia UX dla firm.

Szkolenia UX dla firm – jaki mają charakter?

Firmy, które organizują szkolenia poświęcone User experience wychodzą naprzeciw oczekiwaniom bardzo różnych grup klientów. Szkolenia te organizowane są więc nie tylko dla klientów indywidualnych, ale także dla firmy. W zależności od tego, jakie jest życzenie firmy, szkolenia mogą mieć charakter zarówno otwarty, jak i zamknięty. Szkolenia adresowane są do firm, którym zależy na tym, aby pracujący dla nich UX designerzy zdobywali nowe umiejętności, poznawali nowe narzędzia, a tym samym poszerzali swoje kompetencje. Dzięki umiejętnościom i wiedzy nabytej na szkoleniach projektanci UX mogą jeszcze lepiej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Szkolenia prowadzone są w trybie online, ale ich poziom merytoryczny jest tak samo wysoki jak szkoleń, które odbywają się w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Ile trwa szkolenie i jaka jest jego tematyka?

Szkolenia dla UX designerów mogą trwać zarówno jeden dzień, jak i kilka dni. Wszystko zależy od tego, jak bardzo rozbudowana jest tematyka szkolenia. Im więcej zagadnień ma zostać poruszonych podczas szkolenia, tym dłużej ono trwa. Zamawiane przez pracodawców szkolenia dla pracowników prowadzone są dla kameralnych, liczących maksymalnie 10 osób grup. Atmosfera na szkoleniach jest bardzo przyjemna, szkolenia prowadzą doświadczeni trenerzy. Plusem szkoleń jest to, że mają one formę nie tylko wykładów. Uczestnicy szkoleń biorą udział także w licznych ćwiczeniach praktycznych i warsztatach, na których otrzymują rzeczywiste zadania do wykonania.

Jakie firmy mogą zamawiać szkolenia UX dla firm?

Projektowanie zorientowane na użytkownika sprawdza się nie tylko w firmach związanych z branżą IT. Szkolenia adresowane są nie tylko do UX designerów, ale także do analityków o project managerów. Szkolenia UX dla firm prowadzone są przez trenerów, którzy są praktykami. Szkolenia umożliwiają poznanie metod badawczych stosowane w projektowaniu zorientowanym na użytkownika. Pozwalaj też zdobyć wiedzę na temat tego, w jaki sposób User Experience pomaga odnieść firmie sukces.

Techniki User experience pomagają w rozwijaniu biznesu. Mogą być stosowane w bardzo różnych obszarach działalności firmy. Z myślą o firmach, które chcą rozwijać funkcjonalność swoich produktów czy sprawdzić jakie są potrzeby użytkowników organizowane są szkolenia z zakresu User experience. Organizowane dla firm szkolenia najczęściej mają charakter zamknięty. Odpowiadają więc w stu procentach na potrzeby firmy, która zamawia je dla swoich pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.