Jak wyjść z pętli zadłużenia? Sprawdź najlepsze sposoby!

Zaciągnięcie zbyt wielu kredytów lub pożyczek w krótkich odstępach czasu jest najprostszą drogą do tego, aby popaść w nadmierne zadłużenie. Taka sytuacja to nic innego, jak pętla zadłużenia, która polega na zaciąganiu kolejnych zobowiązań na spłatę kolejnych. Jeśli znajdziesz się w takiej sytuacji, musisz zareagować odpowiednio szybko – w przeciwnym razie popadniesz w spore kłopoty finansowe.

Jest wiele sposobów, aby wyjść z nadmiernego zadłużenia. Dotyczy to zarówno kredytów bankowych, jak i pożyczek udzielanych przez firmy pożyczkowe. Aby skutecznie zmniejszyć swoje zadłużenie, koniecznie dowiedz się, jakie są potrzebne dokumenty do uzyskania kredytu konsolidacyjnego, który pozwala na realne zmniejszenie obciążenia finansowego.

Potrzebne dokumenty do uzyskania kredytu konsolidacyjnego – dobry sposób
 na wyjście z zadłużenia!

Zanim zdecydujesz się na konkretne wyjście z trudnej sytuacji finansowej, koniecznie sprawdź, jakie są niezbędne dokumenty, potrzebne do uzyskania kredytu konsolidacyjnego
 na zmniejszenie zadłużenia. Najważniejsze elementy, to:

  • aktualny dowód tożsamości,
  • zaświadczenia o dochodach – najlepiej na drukach bezpośrednio od pracodawców,
  • kopie umów kredytowych i pożyczkowych, które mają być skonsolidowane.

To najważniejsza dokumentacja, która powinna być skompletowana wraz z wnioskiem
 o przyznanie kredytu konsolidacyjnego. Oprócz powyższych, pozytywna decyzja o przyznaniu konsolidacji zależy od kilku innych czynników:

  • odpowiednio wysoka zdolność kredytowa,
  • brak negatywnych wpisów w BIK,
  • polskie obywatelstwo i stałe miejsce zamieszkania.

Jak wyjść z zadłużenia? Najlepsze sposoby

Unormowanie swojej sytuacji finansowej wymaga przede wszystkim natychmiastowego działania. Jeśli pozostaniesz w pętli zadłużenia przez dłuższy czas, wyjście z niej będzie o wiele trudniejsze, niż na początku wystąpienia problemu. Możesz skorzystać z kilku sposobów, które pozwolą Ci na redukcję poziomu zadłużenia i pozbycia się pożyczek, chwilówek
 i kredytów, które bywają kłopotliwe w terminowej spłacie. Oto dwie najskuteczniejsze metody:

  1. Kredyt konsolidacyjny – to dobra forma pozbycia się nadmiernego zadłużenia gospodarstwa domowego, zarówno jeśli chodzi o chwilówki pozabankowe, jak i kredyty, np. ze zmienną stopą procentową, których koszty w ostatnich miesiącach stały się o wiele wyższe.
  2. Kredyt oddłużeniowy – współpraca z rzetelną firmą oddłużeniową pozwala na wypracowanie odpowiednich metod redukcji poziomu zadłużenia. Wybierając tę formę pozbycia się kłopotliwych zadłużeń, będziesz w stanie spłacić zadłużenia, którymi zajmuje się już komornik. Wystarczy, że skontaktujesz się z profesjonalną firmą oddłużeniową.

Możesz też spróbować spłacić długi ze swoich oszczędności, o ile takowe posiadasz. Najrozsądniej jest jednak udać się do firmy oddłużeniowej, aby ustalić wygodny do spłaty harmonogram kredytu oddłużeniowego i pozbyć się obciążenia finansowego. Najlepszym sposobem jest jednak rozsądne planowanie swojego budżetu domowego, a także unikanie pożyczek pozabankowych i chwilówek, które są drogie i udzielane na krótkim termin spłaty.

Materiał zewnętrzny