Przegląd damskich sandałów – na co dzień i do pracy

Zbliża się lato, słońce i wyższe temperatury. Kobiety preferują odsłonięcie wtedy większej ilości ciała, aby szybciej się schłodzić lub zdobyć opaleniznę. Dotyczy to również stóp. Dlatego też sandały damskie są wyjmowane z szaf, przeglądane. Już wczesną wiosną dokonywane są również pierwsze przymiarki do zakupu nowych modeli, zgodnych z najnowszymi trendami w modzie. Czym kierują się kobiety w wyborze tego niezabudowanego obuwia? Czy styl życia sprawia, że na co dzień kupuje się inne sandały damskie? Jakie sandały będą dobre do pracy i na które stanowisko się nadają?

Typy sandałów damskich

Obuwie damskie ma nie tylko być wygodne, ale również ma zachwycać estetyką. Dlatego na rynku jest wiele różnych butów z niepełną cholewką. Zarówno na obcasie, koturnie, płaskie, jak i różniące się między sobą kształtem cholewki. Oczywiście każdy model można znaleźć w pasującym kolorze i o różnej budowie podeszwy. Prawda jest jednak taka, że lepiej posiadać w szafie kilka par o uniwersalnym wyglądzie i dużej wygodzie noszenia. Dlatego też budowa cholewki powinna być dopasowana do potrzeb osoby noszącej. Niektórzy preferują zabudowane palce, inni użytkownicy wolą, aby elementów cholewki było jak najmniej. Sandały damskie różnią się również między sobą surowcem, z którego zostały wykonane. Materiałem może być tworzywo sztuczne, które ma większe możliwości zabarwienia lub nadawania kształtu. Inną opcją są sandały wykonane ze skóry naturalnej – te są bardziej wytrzymałe, lepiej dopasowane do stopy oraz pozwalają na wymianę termoregulacyjną. Istnieją również połączenia różnych materiałów – wykazują się wtedy zaletami każdego z surowców, aby stworzyć idealne i wygodne damskie sandały. 

Sandały codzienne – wygodne, dopasowane do stylizacji i ładne

Dla osób aktywnych, które lubią w okresie letnim nosić sandały do stylizacji, na co dzień, producenci przygotowują szeroką ofertę butów na koturnie, niskich obcasach, lub o całkowicie płaskiej podeszwie. Dzięki dużej wygodzie, użytkowniczka poradzi sobie z wyzwaniami, jakie stawia przed nią każdy dzień. Dodatkowo, buty takie powinny mieć przewiewne cholewki, niezależnie czy będą używane w sportowej czy eleganckiej stylizacji. Zapobiega to obcieraniu czy innym uszkodzeniom naskórka. Buty noszone codziennie, powinny być maksymalnie uniwersalne, gdy chodzi o możliwość dopasowania ich do stylu ubrań. Dzięki temu ulubiona para zapewni wygodę i atrakcyjny wygląd. 

Sandały do pracy – jak dobrać je odpowiednio do stanowiska i miejsca pracy?

W wielu miejscach pracy zastosowanie ma kodeks ubioru. Zazwyczaj pozwala on na ubranie sandałów tylko w konkretnych typach. I tak w większości miejsc, gdzie obsługuje się klienta, niedozwolone są sandały odkrywające palce. Mogą być zarówno płaskie, jak i na lekkim obcasie, jednak zabudowana przednia część jest wymogiem. Pięta, oraz paski dookoła kostki mogą być odkryte. Wybierając sandały damskie do tego typu pracy warto wybierać naturalną wkładkę – zazwyczaj wymagane jest ciągłe noszenie rajstop, nawet w wysokich temperaturach. Dzięki naturalnej wkładce stopa nie będzie się pocić i ślizgać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.