Pożyczki ratalne – idealny sposób na kupno sprzętu RTV/AGD

Boom na rynku nieruchomości sprawił, że coraz więcej osób decyduje się na kredyty mieszkaniowe celem zakupu nowego lokum na własność. Przekłada się to na coraz większe zainteresowanie usługami finansowymi, jakimi są pożyczki ratalne. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż wiele osób kupuje dość drogie wyposażenie całego domu w postaci sprzętów RTV i AGD. Przejrzyj poniższy artykuł i zdobądź niezbędną wiedzę, aby wybrać jak najlepsze pożyczki ratalne dopasowane do Twoich potrzeb.

Pożyczka ratalna – na czym polega i kto jej udziela?

Warto wiedzieć, że pożyczki ratalne udzielane są zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe. Oznacza to, że nie tylko klienci z dobrą historią kredytową mogą dokonać zakupu drogiego sprzętu do swojego domu. Banki podczas weryfikacji wnioskodawców najczęściej uwzględniają dane dotyczące zarobków, historii kredytowej BIK oraz sytuacji materialnej konkretnych osób. Weryfikacja wniosku o pożyczki ratalne w publicznych bankach może zająć nieco więcej czasu, aniżeli procedura udzielenia pożyczki bez BIK na raty przez instytucję pozabankową.

Czym jednak są pożyczki ratalne? Według obowiązujących przepisów formy finansowania tego typu udzielane są najczęściej na okres spłaty od roku do nawet 3 lat. Ten rodzaj finansowania polega przede wszystkim na tym, że konkretna firma wypłaca środki potrzebne np. na zakup komputera, a następnie kupujący w uzgodnionych terminach musi uregulować zadłużenie wobec wierzyciela.

Kto może finansować zakup sprzętu RTV i AGD na raty?

Każdy, kto wykazuje się odpowiednio wysokimi zarobkami w skali miesiąca oraz brakiem nadmiernych ilości innych zobowiązań finansowych może ubiegać się o pożyczkę ratalną z minimum formalności. Aby otrzymać finansowanie i cieszyć się zakupem wyposażenia domu, wystarczy mieć:

  • Stosunkowo stałe źródło dochodu;
  • Brak licznych zobowiązań finansowych obciążających budżet domowy;
  • Pozytywną historię kredytową.

Te wytyczne dotyczą jednak tylko banków, gdyż pożyczki bez BIK na raty udzielane przez firmy pozabankowe nie wymagają przedstawiania zaświadczeń o dochodach, a w skrajnych przypadkach firma pożyczkowa nie weryfikuje nawet danych w Biurze Informacji Kredytowej.

Potrzebuję nowego telewizora, ale nie mam wystarczających środków. Co mogę zrobić?

Kiedy popsuje Ci się telewizor lub jakikolwiek inny sprzęt domowego użytku możesz pokryć koszty jego zakupu pożyczką ratalną udzielaną przez banki i firmy pożyczkowe. Jeśli zależy Ci na czasie, wybierz instytucje pozabankowe, a dodatkowe środki na finansowanie kupna sprzętu RTV/AGD otrzymasz nawet w ten sam dzień.

Ważne! Istnieje jednak pewien wyjątek, gdyż dla osób posiadających rachunek bankowy w publicznej instytucji dostępne są pożyczki ratalne udzielane nawet w ciągu kilku minut. Wynika to ze względu na fakt, iż dana instytucja ma dostęp do informacji zawartych na rachunku bankowym, dzięki czemu może sprawnie zweryfikować wnioskodawcę.

Najlepsze dostępny oferty pożyczek na rynku możesz znaleźć m.in. porównując zestawienia jak choćby tu: https://pozyczkowy-portal.pl/pozyczki-bez-bik/. Zastanów się dobrze, czy pożyczki ratalne są właśnie dla Ciebie, a także, z jaką instytucją nawiążesz współpracę – publiczną, czy prywatną? Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jednakże ostateczna decyzja może być podyktowana np. historią kredytową wnioskodawcy.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.