Jakiej marki czytnik e-booków wybrać?

Lubisz czytać książki? Coraz więcej osób przekonuje cię do tego, abyś zaczęła korzystać z elektronicznych czytników? Wahasz się nadal, ponieważ nie jesteś przekonana czy będzie to dla ciebie wygodne i czy polubisz czytanie książek w taki sposób? Przyzwyczaiłaś się do czytania książek w tradycyjnej postaci? Lubisz czuć pod palcami fakturę papieru i z daleka rozpoznajesz zapach tuszu drukarskiego? To zrozumiałe. Prawie każda osoba, która przesiadła się z tradycyjnych książek na nowoczesne ebooki potwierdza że miała takie same wątpliwości. Dziś nie żałują tej decyzji.

Jakie zalety mają czytniki e-booków?

Można je chyba wymieniać w nieskończoność. To przede wszystkim oszczędność miejsca. Jeśli do tej pory brakowało ci miejsca na półkach, na których mogłabyś gromadzić zakupione książki, to czytnik jest właśnie dla ciebie. W urządzeniu o kompaktowych rozmiarach bez trudu pomieścisz nawet kilka tysięcy książek w wersji cyfrowej. Jest to możliwe dzięki dużej, wbudowanej pamięci oraz tego, że ebooki są mocno skompresowane i nie zabierają wiele miejsca na dyskach. Ebooki są również idealnym rozwiązaniem dla osób, które często podróżują i lubią czytać poza domem. Książki do tej pory mocno obciążały twój bagaż i zajmowały w nim cenne miejsce? Teraz wszystkie swoje ulubione lektury zmieścisz w jednym poręcznym e-booku, który bez trudu zmieści się w torebce, plecaku lub aktówce.

Jakie firmy produkują czytniki e-booków?

Dziś na rynku znajdziemy czytniki wielu marek. Do najpopularniejszych oraz najchętniej kupowanych zalicza się czytniki firmy marki Kindle od firmy Amazon. Są one jednymi z najdłużej produkowanych i doczekały się już wielu wersji. Duże doświadczenie tej firmy w produkcji czytników sprawia że urządzenia te są dopracowane w każdym detalu i wyróżniają się niezawodnością. Ich cena waha się od 500 do nawet 1000 złotych za najlepiej wyposażone wersje. Jeśli szukasz czegoś tańszego, warto polecić urządzenia firmy Pocketbook. One również prezentują wysoką jakość, ale cenowo niewiele odbiegają od urządzeń Kindle. Produktami z tańszej półki są czytniki chińskich firm, jak Kruger&Matz.

Na co zwrócić uwagę kupując czytnik e-booków?

Przede wszystkim na ich wielkość. Duże czytniki wcale nie są wygodne do użytkowania – najlepiej ocenić to biorąc do ręki kilka urządzeń i porównując je między sobą. Kolejny istotny parametr to wbudowana pamięć. Minimalny standard to 2 GB, ale coraz częściej spotkać można urządzenia z pamięcią nawet 8 GB i więcej. Istotne również jest to, czy urządzenie posiada wbudowany moduł wi-fi lub LTE. Pozwala to wgrywać książki bez łączenia czytnika z komputerem przy pomocy kabelka. Kupno czytnika e-booków to świetny prezent dla samego siebie, jak i bliskiej osoby. Zdecydowałeś się na taki wydatek, ale pieniędzy brakuje? Sięgnij po szybki kredyt, aby zrealizować swoje plany. Przekonasz się wówczas jak przyjemne jest czytanie książek przy pomocy czytników i jak dobrze mieć całą swoją biblioteczkę zawsze przy sobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *