Jaki program antywirusowy wybrać do firmy?

Utrata danych firmowych to jedno z największych zagrożeń, jakie stoją przed przedsiębiorcami. Ataki hakerskie mogą wywołać nie tylko zawieszenie się Twojej witryny lub chmury, gdzie pracownicy umieszczają dokumenty, ale także problemy finansowe. Dane dotyczące transakcji i hasła do kont bankowych mogą trafić w niepowołane ręce. Dlatego warto dobrze się zastanowić, jaki program antywirusowy wybrać do firmy.

F-Secure Protection for Business – program, który ochroni dane Twojej firmy

Program stworzyli fińscy informatycy. Jego działanie ochroni Twoją firmę nie tylko przed wirusami. To także zabezpieczenie komputerów, serwerów i telefonów służbowych. F-Secure Protection for Business może być zarządzany przez jedną konsolę. Centralizacja sterowania znacznie ułatwia wykorzystanie jego wszystkich funkcji.

Za sprawą tego programu będziesz mógł sterować takimi funkcjami, jak całkowita kontrola urządzeń oraz blokowanie dostępu do stron o negatywnej ocenie przeglądarek. Ponadto, masz możliwość wprowadzania zmian w ustawieniach antywirusa i instalowania wybranych programów.

Comodo Internet Security Premium – rozwiązanie dla mniejszych firm

To jeden z programów antywirusowych, za który nie trzeba będzie zapłacić. Comodo Internet Security Premium jest dobrym rozwiązaniem dla małych i średnich firm. Do jego obsługi nie jest wymagana konsola zarządzająca. Funkcje antywirusa zapewniają ochronę transakcji finansowych, a także testowanie podejrzanych plików i firewalla.

Webroot Secure Anywhere Business Endpoint Protection – solidny antywirus dla firm

Program Webroot Secure jest produktem amerykańskich programistów, z którego korzystają tysiące firm. Wykorzystuje nowoczesne technologie, takie jak na przykład skanowanie hashy plików, a nie – jak w przypadku klasycznych antywirusów – sygnatur. Pozwala to na szybkie skanowanie antywirusowe i mniejsze zużycie pamięci RAM. Programem będziesz zarządzać przez przeglądarkę internetową za sprawą serwera producenta, który jest umieszczony w chmurze.

INEA ANTY-DDoS

Ataki DDoS przeciążają zasoby wybranego urządzenia lub całkowicie uniemożliwiają skorzystanie z pewnych usług przez klientów danej firmy. Około 70% ataków DDos maskuje inne ataki i ma na celu odwrócenie uwagi od głównego ataku. 26% ataków może prowadzić do utraty ważnych danych. Skuteczną metodą ochrony przed atakami DDoS jest INEA ANTY-DDoS. To rozwiązanie, które może zostać uruchomione na łączu internetowym ze stałym publicznym adresem IP. Usługa jest dostępna w trzech wariantach, które można dopasować do potrzeb i rozmiaru firmy, a ponadto, bazuje na sprawdzonym mechanizmie ARBOR. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dane firmy są zabezpieczone, a podczas potencjalnego ataku DDoS, przedsiębiorcy nadal mogą korzystać ze swoich zasobów.

Szybki Internet dla firm – jak wpływa na bezpieczeństwo danych?

Jeżeli wybierzesz szybki Internet dla firm, to dodatkowo podniesiesz zalety korzystania z programów antywirusowych, ale zwróć uwagę przede wszystkim na stabilność i bezpieczeństwo łącza. Jakie cechy powinien posiadać najlepszy Internet dla firm? Stały monitoring sieci i wsparcie techniczne 24/7/365, gwarancja jakości świadczonej usługi potwierdzona umową SLA na poziomie minimum 99% oraz możliwość zwiększania pasma w każdym momencie trwania umowy. W Polsce możesz liczyć na takie usługi, np. u dostawcy INEA. To wszystko dopełnia odpowiednio dopasowana oferta dla firm, która spełnia wymagania przedsiębiorców zarówno w kwestii finansowej, jak i obsługi pakietu. Szybki Internet dla firm pozwala w pełni wykorzystać funkcje programów antywirusowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *