Tutaj jesteś

Design Thinking w praktyce – czy to się sprawdza?  

17 maja 2023 Poradnik design thinking

Głównym celem Design Thinking jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań idealnie odpowiadających na potrzeby klientów. Czy to podejście sprawdza się w praktyce? Przedstawiamy przykłady zastosowań Design Thinking w działalności kilku rozpoznawalnych marek.

Design thinking w praktyce – przykłady zastosowań

Design Thinking to nie tylko teoria. To przede wszystkim praktyka zorientowana na człowieka. Podejście zakłada poznanie i zrozumienie oczekiwań konsumentów, a potem projektowanie rozwiązań, które w pełni je zaspokoją. Design Thinking oznacza myślenie poprzez działanie – bez zbędnej zwłoki, zgodnie z aktualnymi potrzebami i analizą.

Design thinking w praktyce z powodzeniem wykorzystuje szereg ogólnoświatowych marek i organizacji. Airbnb użyła Design Thinking do poprawy swojego systemu weryfikacji hostów i gości. Aby zrozumieć problemy, jakie napotykają użytkownicy portalu, pracownicy firmy przeprowadzili badania, a potem opracowali i wdrożyli rozwiązania takie jak dodanie opcji weryfikacji zdjęć czy weryfikacji tożsamości. Pozwoliły one zwiększyć bezpieczeństwo i satysfakcję użytkowników.

Design Thinking stało się podstawą opracowania systemu zarządzania projektami w IBM. Oprogramowanie Design Thinking Approach to Project Management (DT-PM) zakłada badanie i analizę potrzeb interesariuszy projektów na podstawie 5 etapów: empatii, definiowania, tworzenia, weryfikacji i wdrożenia. Dzięki temu Project Managerowie lepiej rozumieją potrzeby użytkowników produktów firmy i mogą je dostosowywać do potrzeb klientów oraz rynku.

Design Thinking sprawdza się również w branży finansowej. Firma Intuit wykorzystała metodykę do stworzenia nowej wersji produktu TurboTax. Przeprowadzając badania nad potrzebami i zachowaniami użytkowników, opracowała szereg modyfikacji takich jak uproszczenie procesu rozliczeń czy bardziej intuicyjny interfejs. Upgrade spotkał się z pozytywnymi ocenami użytkowników. Przełożył się też na wzrost współczynnika sprzedaży i zadowolenia klientów.

design thinking a praktyce

Jak wykorzystać Design Thinking w praktyce?

Przykłady praktycznego zastosowania Design Thinking można by mnożyć. Skuteczne wdrożenie Design Thinking wymaga poznania i zrozumienia procesów oraz narzędzi związanych z konkretną metodyką. Jedną z najszybszych dróg jest odbycie kursu.

Praktyczną wiedzę potwierdzoną certyfikatem przekazuje m.in. szkolenie DTMethod®. Skierowane jest zarówno do firm, jak i pojedynczych osób, które chciałyby wdrożyć lub udoskonalić procesy związane z Design Thinking. Grupą docelową szkoleniasą m.in.: Project Managerowie, Scrum Masterzy, Product Ownerzy, członkowie zespołów projektowych, trenerzy, moderatorzy, facylitatorzy oraz inne osoby odpowiedzialne za rozwiązywanie problemów w organizacji.

Trzydniowe akredytowane szkolenie w języku polskim – stacjonarne lub online (na żywo) – pozwala uporządkować chaotyczny proces w możliwy i łatwy do zaimplementowania w organizacji. Dzięki niemu uczestnicy uczą się tworzyć kompletne, innowacyjne produkty i usługi, które odpowiadają na aktualne trendy i potrzeby rynku. DTMethod proponuje narzędzia obniżające ryzyko i wydatki projektowe. Dzięki nim można kierować zespołem w sposób bardziej angażujący i efektywny.

Atrakcyjną opcją dla firm jest wykupienie szkolenia DTMethod w ramach subskrypcji Inprogress Plus. Dzięki niej można wziąć udział w ponad 60 szkoleniach podzielonych na 5 ścieżek rozwojowych oraz wsparcie specjalistów. Subskrypcja trwa przez 6 miesięcy (z możliwością przedłużenia). Więcej informacji można znaleźć na https://inprogress.pl.

Redakcja Netinvest

Jestem pasjonatem finansów i rozwoju osobistego. Na co dzień dzielę się moją wiedzą i doświadczeniem na blogu netinvest.com.pl, gdzie wspieram Was w podróży ku lepszej przyszłości. Uwielbiam pisać o wszystkim, co związane z pracą, finansami, kryptowalutami i stylem życia. Wierzę, że każdy z nas ma potencjał, by osiągnąć swoje cele, dlatego staram się inspirować i motywować do działania. Zapraszam do wspólnej nauki i odkrywania, jak lepiej zarządzać swoim życiem i finansami!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?