Outsourcing usług IT – porównanie ofert dostawców usług biznesowych

Budowanie środowiska sieciowego w firmie wiąże się z dużymi nakładami pieniężnymi. Często jest to tak duże wyzwanie finansowe, że przedsiębiorcom bardziej opłaca się skorzystać z outsourcingu usług IT, niż stworzyć prywatną infrastrukturę. Z jakich ofert w takim przypadku warto skorzystać?

Dlaczego warto zdecydować się na outsourcing usług IT?

Główną zaletą outsourcingu usług IT są korzyści finansowe. Największym atutem jest to, że przedsiębiorca nie musi inwestować dużych pieniędzy w zakup serwerów, macierzy, a także opłacać specjalistów, którzy zajmą się ich obsługą. Często trzeba także dostosować przestrzeń pracowniczą i wydzielić specjalne pomieszczenia oraz zadbać o zaawansowane systemy bezpieczeństwa, zabezpieczające dostęp do środowiska sieciowego.

Właśnie dlatego warto zdecydować się na outsourcing usług IT. Na rynku jest dostępnych wiele firm oferujących m.in. udostępnianie ogromnej mocy obliczeniowej czy przestrzeni dyskowej. Dużym atutem tego rozwiązania jest także elastyczność. Wielu usługodawców proponuje model świadczenia usług, który polega na tym, że klient płaci wyłącznie za część oferty, z której korzysta, a nie od razu za cały pakiet. Na jakich dostawców warto zwrócić uwagę, szukając oferty dla swojej firmy?

Oferta outsourcingu usług IT od Comarch

Jedną z firm oferujących wsparcie IT jest Comarch. Polski usługodawca proponuje outsourcing usług z zakresu m.in. hostingu stron internetowych, chmury obliczeniowej Comarch Cloud czy Comarch Data Center.

Oprócz tego, można liczyć na bezpieczeństwo przetwarzania danych. Informacje znajdujące się na serwerach Comarch są przechowywane w zgodzie z obowiązującym prawem, w tym RODO. Dodatkowo Data Center, w którym znajdują się pliki przedsiębiorstw, spełniają wytyczne wymaganych certyfikatów TIER.

Zaletą jest także kilka modeli cenowych. Usługi Comarch są dostępne w formacie podstawowym All Inclusive, który poleca się małym i średnim przedsiębiorstwom. Firmy, które chcą skorzystać z bardziej zaawansowanych rozwiązań, powinny natomiast zastanowić się nad rozwiązaniem Standard. Ceny są negocjowane z klientem.

INEA Biznes – oferta outsourcingu usług IT

Z oferty outsourcingu IT od INEA może skorzystać każdy biznes– mały, średni i duży. INEA dla firm to kompleksowa oferta, w której skład wchodzą m.in. takie usługi jak:

  • INEA Data Center,
  • chmura INEA CloudPro,
  • backup danych INEA Backup,
  • kolokacja serwerów,
  • backup w chmurze oraz rozwiązania dedykowane klientom Veeam – INEA Backup Cloud Connect.

INEA oferuje również stabilny i szybki Internet dla firm z wysokim wskaźnikiem gwarancji dostępności usług określonym w umowie SLA oraz skuteczną ochroną przed szkodliwymi atakami DDoS. Internet biznesowy jest dostępny w dwóch opcjach – Standard o prędkości 300 lub 600 Mb/s oraz Premium o prędkości 200 lub 500 Mb/s. INEA oferuje również stabilny światłowód o wyższej przepustowości – do 1 Gb/s. Ponadto, przedsiębiorcy mogą skorzystać z usługi niezawodnej telefonii komórkowej wspieranej przez operatora Play – z nielimitowanymi połączeniami, SMS-ami i MMS-ami, dużym pakietem Internetu mobilnego oraz ogólnopolskim zasięgiem.

INEA dla firm – niezawodne rozwiązania

INEA Biznes to rozwiązania dla firm, które charakteryzują się niezawodnością, profesjonalizmem i skalowalnością. Dzięki usługom INEA przedsiębiorstwa mogą liczyć na szybką pomoc w razie problemów technicznych, a dopasowane do potrzeb firmy rozwiązania gwarantują ochronę przed cyberzagrożeniami i ich skutkami. Wybierając rozwiązania INEA, firma zyskuje wysoki poziom gwarancji dostępności usług określonych w umowie SLA – nawet na poziomie 99,99% – oraz krótki czas usunięcia awarii – 8h.

INEA Data Center to zaawansowane centrum przetwarzania danych obejmujące 1500 m2 wypełnionych starannie dobranymi rozwiązaniami IT. Data Center obejmuje takie usługi, jak kolokacja, backup danych, backup w chmurze, chmura dla firm, a także rozwiązania projektowe. Wszystkie dane firmowe są przetwarzane zgodnie z prawem, zasadami cyberbezpieczeństwa oraz regulacjami RODO i GIODO. Nad całością czuwa całodobowy monitoring, do tego warto zwrócić uwagę na gwarancję bezpieczeństwa fizycznego, energetycznego, teleinformatycznego i przeciwpożarowego. INEA Biznes to również zaawansowana ochrona przed atakami DDoS, telefonia – komórkowa i stacjonarna, transmisja danych oraz szybki Internet światłowodowy. Elastyczne usługi INEA można wybrać w różnych modelach rozliczeniowych, dzięki czemu są szyte na miarę każdej firmy.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.