Czy zakup spółki jest legalny?

Coraz więcej osób decyduje się na zakup spółki zamiast samodzielne jej zakładanie. Dlaczego? To ogromna oszczędność czasu – nie musisz samodzielnie uzupełniać masy druków i biegać od urzędu do urzędu. Zrobi to za Ciebie jedna firma. Czy jednak takie działania są legalne?

Na czym polega zakup spółki?

Jeśli nie chcesz samodzielnie zakładać spółki, bojąc się, że źle wypełnisz dokumenty bądź po prostu z braku czasu na całą tę papierologię, możesz dokonać zakupu gotowej już spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Tego typu spółki zostały założone kilka lat temu, jednak są całkowicie czyste. To oznacza, że nikt nigdy za ich pośrednictwem nie prowadził działalności. Spółki nie posiadają historii kredytowej ani zadłużenia. Nie są również związane umowami. Jest uśpiona i czeka na nowego właściciela. Choć może się to wydawać skomplikowane, cały proces jest niezwykle prosty. Kupienie spółki wymaga zaledwie wybrania jej w odpowiedniej firmie zajmującej się sprzedażą, jak chociażby Mylegalstore, a następnie uzupełnienia podstawowych danych. Konieczne jest również zawarcie umowy sprzedaży. Po niedługim czasie możesz spodziewać się informacji o wpisaniu Ciebie i wspólników do KRS-u.

Czy zakup spółki jest legalny?

Kupowanie i sprzedawanie spółek jest w pełni legalne – prawo reguluje tego typu działania, dlatego nie musisz o nic się obawiać. Jednak zanim przystąpisz do zakupu, nic nie stoi na przeszkodzie, by dokładnie sprawdzić spółkę, którą masz zamiar kupić. Wystarczy chociażby przejrzeć ją w KRS-ie. Historia powinna być całkowicie czysta. Koniecznie dowiedz się również wszystkiego na temat firmy, która umożliwia Ci zakup spółki. Działają one legalnie, dlatego powinny posiadać swoją siedzibę, dane i oczywiście stronę internetową. Kupowanie kota w worku od kogoś, komu trudno jest zaufać, nie jest dobrym wyjściem. Sprzedaż spółek, ułatwianie przedsiębiorcom życia, zapewnianie im kompleksowego wsparcia i doradztwa, to również biznes. Dlatego wybierz taką firmę, która budzi Twoje zaufanie.

Zakup gotowej spółki to legalne przedsięwzięcie – nie musisz się niczego obawiać. Aby jednak mieć pewność, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, wybierz zaufaną firmę, która pomoże Ci przejść szybko przez formalności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.