Czy Twoja firma potrzebuje biura?

Każdy przedsiębiorca ma wyobrażenia na temat swojej firmy bez znaczenia na jakim etapie się znajduje – czy już założył działalność czy dopiero to planuje. Jednym z elementów, które wymagają zastanowienia jest miejsce świadczenia usług. Niektóre biznesy opierają się na świadczeniu usług w siedzibach lub domach klientów, inne zaś wymagają aranżacji biura i zgromadzenia pracowników w jednym miejscu. Lokalizacja jest bardzo ważna ze względu na formalności jakie są wymagane podczas zakładania firmy, ale także późniejsze możliwości jak np. reklamowanie się w sieci w danym miejscu czy przygotowanie materiałów marketingowych, a także sprawy codzienne.

Do czego potrzebne jest firmowe biuro?

Firmowe biuro pozwala na zgromadzenie pracowników w jednym miejscu, odbieranie korespondencji, aranżację recepcji, spotkania z klientami i wiele innych. Niestety jednak wynajęcie odpowiedniego lokalu generuje koszty, które mogą być znacznym obciążeniem oprócz koniecznych podatków czy wypłat dla pracowników. Firmowe biuro przynosi większości firm prestiż, ale co jednak, jeśli nie potrzebujesz miejsca do stacjonarnego wykonywania pracy czy spotkań z klientami, bo swoje zadania wykonujesz w domu, a Twoi klienci pochodzą praktycznie z całej Polski lub świadczysz usługi u nich w domach czy biurach? Wówczas dobrym rozwiązaniem jest biuro wirtualne Warszawa, którego adres będzie się dobrze prezentował, a jednocześnie nie wygeneruje zbyt dużych kosztów.

Czy warto inwestować w stacjonarne biuro?

Inwestycja w stacjonarne biuro w większości przypadków jest mało rentowna. Opłaty w najbardziej rozpoznawalnych biurowcach w Warszawie są bardzo wysokie, więc w pierwszej kolejności musisz skupić się na pokryciu kosztów działalności, a nie na zarabianiu pieniędzy, które trafią do Twojej kieszeni. Ponadto sprzęt, w który wyposażysz biuro również ulega zniszczeniu czy starzeniu się jak chociażby biurka czy krzesła, i je z czasem też będziesz musiał wymienić. Biuro jest więc inwestycją, która niestety rzadko kiedy się zwraca i w przypadku niewielkich firm czy freelancerów jest praktycznie zbędna.

Alternatywy dla stacjonarnego biura

Dobrym rozwiązaniem zamiast stacjonarnego biura jest e-biuro, który spełnia praktycznie wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia niewielkiej działalności. W wirtualnym biurze możesz spotkać się z klientami, pracować np. w przestrzeni coworkingowej, używać użyczonego adresu, zadeklarować biuro jako lokalizację swojej firmy na potrzeby różnych urzędów. To więc bardzo nowatorskie i korzystne rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej przedsiębiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.