Anonimowy zakup metali szlachetnych – dlaczego warto, czy jest bezpieczny?

0
547

W czasach kryzysu wiele osób decyduje się na bezpieczne sposoby inwestowania środków. Do najchętniej wybieranych należy bez wątpienia zakup kruszców w każdej postaci, choć oczywiście największą popularnością cieszą się wyroby mennicze (sztabki i monety bulionowe). Ostatni czas sprzyja takim inwestycjom, o czym niestety wiedzą oszuści. Nie warto kusić losu – skorzystaj z możliwości internetowych skupów metali szlachetnych i kup złoto anonimowo!

Regulacje prawne przy zakupie złota lokacyjnego

Zgodnie z prawem produkty inwestycyjne traktowane są jak przedmioty. Wpływa to na przebieg transakcji kupna i sprzedaży złota i srebra, bezpośrednio przekładając się na kwestie podatkowe. Nie są to jednak jedyne regulacje, które dotyczą metali lokacyjnych (a w szczególnym wymiarze złota). Kupno złota wymaga rejestracji – dealer zobowiązany jest do tego, by odnotować operację, której przedmiotem był ten cenny kruszec. Z drugiej jednak strony sprzedawca nie ma obowiązku potwierdzać tożsamości nabywcy, co oznacza w praktyce tylko tyle, że kupując złoto inwestycyjne możemy podać dane, które w żaden sposób nie zostaną zweryfikowane. Właśnie ta luka w prawie umożliwia nam w pełni legalny zakup kruszców incognito.

Sytuacja komplikuje się jednak, kiedy jednorazowo chcemy zakupić ilość kruszcu o wartości przekraczającej 15 tys. euro. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy każda tego typu transakcja musi zostać zarejestrowana. Pamiętaj również, że dotyczy to również Twojego konta bankowego – każda operacja przekraczająca wspomnianą kwotę zostanie przez bank zgłoszona do Urzędu Skarbowego.

zakup metali szlachetnych

Dlaczego warto kupić złoto inwestycyjne anonimowo?

Jak mawia stare przysłowie, okazja czyni złodzieja. Inwestowanie w kruszce wiąże się z pewnym ryzykiem, zwłaszcza jeśli zamierzamy przechowywać złote sztabki czy monety bulionowe we własnym mieszkaniu. W ostatnich miesiącach cena metali inwestycyjnych poszła w górę. Nawet niewielkie ilości złota i srebra mogą zainteresować rabusiów. Anonimowy zakup kupców zwiększa zatem poczucie bezpieczeństwa.

Dla wielu osób ważne jest również to, by wszelkie transakcje przeprowadzać w taki sposób, by nie skupiać uwagi aparatu państwowego na swoich oszczędnościach. Z tego powodu wielu ludzi rezygnuje z płacenia przy pomocy karty, a korzystanie z bankowości internetowej ograniczają do minimum. Rejestrowane transakcje zakupu i sprzedaży złota mogą z pewnością zainteresować Urząd Skarbowy.

anonimowy zakup metali

Gdzie kupować metale inwestycyjne?

Tradycyjne skupy złota mogą być dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy mamy zaufanego sprzedawcę. Musimy się jednak liczyć z tym, że punkty takie mogą być obserwowane. Droga ze skupu do Twojego mieszkania jest również najdogodniejszą okazją dla złodziejów. Alternatywą pozostają nowoczesne, internetowe skupy złota, które działają podobnie jak sklepy internetowe. Przykładem może być tutaj 79 Element (https://79element.pl/). Wystarczy wejść na stronę i wybrać interesujące Cię produkty inwestycyjne. W związku z obowiązkiem rejestracji takich wymian handlowych, zostaniesz poproszony o podanie niezbędnych danych. Jak wspomnieliśmy, nie zostaną one zweryfikowane. Warto jednak upewnić się, że dane kontaktowe pozwalają odebrać zamówienie – numer telefonu będzie niezbędny, by odebrać paczkę z punktu odbioru; ułatwi także kontakt z kurierem. Właśnie tak, nowoczesne skupy internetowe oferują wysyłkę zakupionych przez nas metali szlachetnych tak samo, jak każdego innego produktu. Sami decydujemy, pod jaki adres zostaną wysłane (może być to również popularny paczkomat). Oczywiście 79 Element zapewnia, że paczka z przesyłką zostanie zabezpieczona w taki sposób, by nikt nie domyślił się jej zawartości.

Zakup i sprzedaż srebra i złota to od lat ceniony sposób inwestowania własnych środków. Zyskuje on na popularności szczególnie w obliczu kryzysu gospodarczego. Kurs kruszców w ostatnich latach rośnie. Wszyscy, którzy przed laty zainwestowali w metale inwestycyjne, mogą dziś sprzedawać sztabki i monety ze sporym zyskiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here