Zarabianie na bitcoin – czy to się opłaca?

Bitcoin to nowoczesna waluta, która w internecie pojawiła się w roku 2009. Dzisiaj o bitcoinie mówi się coraz częściej a sama waluta staje się coraz bardziej popularna. Jest to rodzaj nowoczesnej technologii a inaczej mówiąc bitcoin to szereg liczb oznaczających dany kod. Bitcoina nie da się, w rzeczywistości, dotknąć, jest to waluta nienamacalna ale odczuwalna.

Cechy waluty

Bitcoin jest waluta charakterystyczną, wyróżniają go pewne cechy. Przede wszystkim waluta posiada swój, otwarty kod źródłowy, daje to możliwość każdemu sprawdzenia, jak działa w rzeczywistości bitcoin. Funkcjonuje on tylko w sieci p2p, gdzie wszystkie hosty mają jednakowe uprawnienia, czyli gdzie nie ma jednostki kontrolującej. Waluta nie podlega inflacji, zakupiona należy do swojego właściciela a wszelkie wykonane nią operacje są jawne, mimo, że użytkownicy bardzo często zachowują anonimowość.

Na bitcoinie można zarobić

Zarabianie na bitcoin polega na zakupie tej krypto waluty i oczekiwaniu aż jej wartość się podniesie. Bitcoin początkowo nie był poważnie traktowany, jednak gdy popyt na niego stał się bardzo duży, zarobienie na nim osiągnęło prawie 1000%.
Możliwości zarobku

Na bitcoin da się zarobić i można to zrobić na kilka sposobów.

  1. Kupić walutę a następnie czekać aż jej kurs się podniesie i sprzedać ją.
  2. Arbitraż, zakupić walutę na jednej giełdzie i po jakimś czasie odsprzedać ją od razu na innej giełdzie z zyskiem.
  3. Zakupić za posiadane bitcoiny inny rodzaj krypto waluty a następnie z powrotem zamienić zakupioną walutę na Bitcoiny przy korzystnym kursie.
  4. Można też udzielać pożyczek społecznych w Bitcoinach.

Te kilka sposobów zarabiania na bitcoin daje ogromne możliwości zarobienia dużych zysków.

Jak rozpocząć zarabianie?

Decydując się na obrót walutą bitcoin należy najpierw założyć portfel Bitcoin. Mamy tutaj wiele możliwości, są:

  • specjalne aplikacje na stacjonarne komputery,
  • offline,
  • przeglądarki,
  • mobilne opcje portfeli.
    Następnie należy zakupić odpowiednie waluty. Nic nie jest jednak tutaj tak super proste, krypto waluty należy obserwować i liczyć się także z możliwością utraty swoich zainwestowanych środków finansowych.

Gdzie kupić Bitcoin?

Bitcoin nie jest jedyną krypto walutą. Dzisiaj na rynku pojawiło się już sporo tego rodzaju walut, są to:
Ethereum, Darkcoin, iXcoin, Monero, YBCoin, Novacoin, Anoncoin, Peercoin, Litecoin, Dogecoin, ThorCoin, OctoCoin, Megacoin, BabyCoin i wiele innych. Polska ma również swoją własną krypto walutę jest nią Polcoin.

Trzeba inwestować z głową

Zarabianie na bitcoin może dać nam zyski pod warunkiem, że ma się odrobinę wiedzy na temat tego rodzaju walut i zna się trochę na komputerze. Spróbować zawsze można, tym bardziej, że w internecie dla początkujących jest możliwość założenia konta na próbę. Wtedy handluje się wirtualnymi krypto walutami, nie daje to żadnych przychodów ale daje to konkretną wiedzę i jakieś doświad

Nie spróbujesz nie dowiesz się

Zarobek na krypto walutach trzeba sobie samemu wypracować. Należy dokładnie obserwować rynek i po prostu nauczyć się zarabiać na bitcoin.