Raty online – w sam raz na święta?

Przygotowania do Bożego Narodzenia związane są z okresem intensywnych zakupów. Przedświąteczna gorączka handlowa rozpoczyna się kilka tygodni po 2 listopada. Wiele osób, przygotowując Wigilię dla dużej rodziny, nie może pozwolić sobie na zakup drogich prezentów. Dla takich klientów stworzono możliwość rozłożenia należności za wybrane towary.

Czym są raty online?

System ratalny to jedna z kilku metod płatności online. Stanowi dogodne rozwiązanie w przypadku zakupów o dużej wartości. Dzięki niemu nie trzeba bowiem regulować całkowitej należności za wybrany towar. System ratalny w przypadku zakupów stacjonarnych wiąże się nierzadko z koniecznością wypełnienia wielu formalności. Decydując się na skorzystanie z oferty wirtualnej platformy sprzedażowej, cały proces trwa kilkanaście minut. Wniosek można z łatwością wypełnić bez wychodzenia z domu. Wystarczy wybrać odpowiednią metodę finalizacji transakcji i wprowadzić wymagane dane. Wiadomość zwrotna wysyłana jest na wskazany adres mailowy w ciągu piętnastu minut. Wysokość rat dostosowuje się do możliwości finansowych klienta. Obsługa transakcji nie wiąże się ponadto z koniecznością uiszczenia dodatkowych opłat.

Zalety rat online

W 2019 roku płatność ratalną online wybrało około 11% konsumentów, realizujących zakupy w sklepach internetowych. System ten stanowi dogodne rozwiązanie dla osób, pragnących skorzystać z sezonowych wyprzedaży. Jego niewątpliwą zaletą jest prostota obsługi. Sam proces realizacji transakcji nie trwa dłużej niż w przypadku innych metod. Raty online pozwalają ponadto na zbudowanie pozytywnej historii kredytowej. Przed świętami wiele osób decyduje się na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Wysokiej jakości prezenty wiążą się bowiem z wydatkiem dużej ilości instrumentów finansowych. Dodatkowe obciążenie przed Bożym Narodzeniem wynika również z konieczności zakupu elementów dekoracyjnych, żywności itd. Na raty online warto się zatem zdecydować, jeśli comiesięczne zobowiązanie nie będzie stanowiło dużego obciążenia dla domowego budżetu.

Rozłożenie należności za zakupy zrealizowane w sklepie internetowym jest dużym udogodnieniem dla klientów, nie mogących pozwolić sobie na zakup prezentów lub artykułów spożywczych niezbędnych do przygotowania Wigilii. Warto jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności. Należność trzeba bowiem uregulować, a wysokie, comiesięczne raty mogą poważnie obciążyć domowy budżet.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.