Rankingi bankowe – czy warto z nich korzystać? Kto je tworzy?

Planujesz założyć albo zmienić konto w banku, a może poszukujesz dobrej pożyczki? Z pewnością niebotyczna ilość propozycji oferowanych przez przeróżne banki może wprawić Cię w osłupienie. Każdy bank reklamuje się, iż to właśnie jego oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Jak więc właściwie podjąć decyzję i dobrać odpowiednią ofertę? Czy opłaca się tracić czas na analizę?

Wybór konta czy też okazyjnej pożyczki nie musi zajmować wiele czasu, ani przysparzać trudności. Jest na to jedna rada — użyć rankingu kont i pożyczek. Poznasz wszystkie propozycje banków, a także w prosty sposób je porównasz. Obecnie tworzony jest ogrom takich rankingów. Można skorzystać nie tylko rankingu kont osobistych, ale zyskujących na popularności kont firmowych czy też kart kredytowych. Natomiast dla tych, którzy potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki, powstały rankingi darmowych pożyczek.

Po co właściwie korzystać z rankingów kont osobistych?

Nie mam wątpliwości co do tego, że warto korzystać z ich pomocy. Posiłkując się rankingiem nie tylko oszczędzasz swój czas, ale też masz wyraźny obraz opcji dostępnych na rynku.

W rankingu znajdziesz takie informacje jak:

  • miesięczna opłata za prowadzenie konta,
  • opłaty za przelewy krajowe do innych w banków, wykonywane online,
  • miesięczne opłaty za używanie karty bankomatowej oraz warunki możliwego z niej zwolnienia,
  • wykaz sieci bankomatów, w jakich wypłata gotówki jest bezpłatna.

Gdzie znajdę dobry ranking kont osobistych i kto za nim stoi? 

Rankingi kont bankowych stają się u nas tak powszechne, że strony zajmujące się tym zagadnieniem wyrastają jak grzyby po deszczu. Istnieje cały szereg blogów, które zajmują się  tworzeniem rankingów: kont osobistych, kont firmowych, kont kredytowych, jak też darmowych pożyczek. 

Jedną z takich osób jest Jacek Gacoń. Już od roku 2014 zajmuje się prowadzeniem bloga o tematyce finansów osobistych. Kluczową ideą Jacka Gaconia jest poprawienie budżetu osobistego przez zwiększanie przychodów a także racjonalne zarządzanie pieniędzmi. Jacek to biznesmen i bloger o bardzo szerokiej wiedzy z zakresu finansów. Wykształcenie, które uzyskał w tym kierunku i wiedzę uzyskaną przez lata, przekazuje na swoim blogu w bardzo przystępny sposób.

W ostatnim czasie otworzył pomocne narzędzie porównywania ofert banków, jakim jest ranking. Sprawdzisz tam przede wszystkim ranking kont osobistych (znajdziesz go tutaj -> https://jakdorobic.pl/ranking-kont-osobistych/), ale też ranking kont firmowych oraz ranking kont kredytowych. Gacoń prowadzi również ranking darmowych pożyczek.

Wybierając ranking kont, koniecznie zwróć na to uwagę 

Wybierając blog z rankingiem, trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych spraw.

Równocześnie ze skokiem popularności tej postaci promowania kont bankowych, można znaleźć coraz więcej podejrzanych rankingów. Czerpią one korzyści z faworyzowania określonych promocji. Brak obiektywności to olbrzymia słabość, dlatego, że nie daje ci całego obrazu sytuacji. Warto korzystać tylko z rzetelnych stron prowadzonych przez pasjonatów tematu finansów. Zaufane strony pomogą Ci wybrać najkorzystniejszą ofertę konta osobistego lub innego rodzaju konta.

Kolejną niebagatelną kwestią jest częstotliwość aktualizowania rankingów. Zanim zdecydujesz się na założenie konta wskazanego w rankingu, sprawdź najpierw, czy rzeczywiście jest to aktualny przegląd promocji. Firmy przeganiają się we wprowadzaniu coraz to nowszych, jeszcze bardziej korzystnych udogodnień i bonusów. Tylko rzetelnie prowadzone rankingi uwzględniają wszelkie najświeższe oferty, dzięki temu masz pewność, iż wybierzesz rzeczywiście najbardziej opłacalną opcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *