Przegląd damskich torebek do pracy

Wybór torebki do pracy wcale nie jest prosty. Idealny model powinien łączyć w sobie praktyczność i elegancję, a jednocześnie komponować się z resztą ubioru. Jakie torebki damskie do pracy sprawdzą się najlepiej? W poniższym tekście przedstawimy top 5 torebek do celów służbowych. 

Torebka typu shopper 

Torebka typu shopper posiada bardzo prostą formę. Składa się na nią jedna duża komora często otwarta z góry oraz dość długie uchwyty. Model ten nie jest zbyt bezpieczny do przechowywania drogocennych rzeczy, ze względu na częsty brak jakiegokolwiek zapięcia oraz pomniejszych kieszeni. Idealnie sprawdzi się jednak w przypadku dużych przedmiotów, które często przydają się w pracy, takich jak: segregatory, teczki czy dokumenty. Shoppery mogą być wykonane z klasycznej skóry lub ekoskóry, zamszu oraz płótna. 

Torebka typu kuferek 

Torba w kształcie kuferka jest zdecydowanie mniejsza od torebki shopper i jak sama nazwa wskazuje posiada formę kuferka. Jej główną zaletą jest pewne zamknięcie oraz duża ilość zapinanych przegródek, dzięki którym mniejsze przedmioty będą zawsze na swoim miejscu. Torebki damskie – kuferki często posiadają metalowe nóżki. Sprawia to, że można swobodnie stawiać je na różnych powierzchniach, a ich dno nie ulegnie uszkodzeniu. Model charakteryzuje się także długim uchwytem, który pozwala na noszenie torebki zarówno na jednym ramieniu, jak i na ukos. 

Torebka trapez 

Torebka tego typu swoim kształtem przypomina rozszerzający się ku górze trapez równoramienny. Nie jest ona taka pojemna jak shopper jednak zdecydowanie bardziej pojemna niż kuferek. Niektóre modele posiadają dużą płaską kieszeń zamykaną na zamek, która dzieli główną komorę na dwie części. Ten rodzaj torebki doskonale sprawdzi się w przypadku konieczności przechowywania niewielkiej ilości dokumentów, które nie pogniotą się w jej wnętrzu. 

Damski neseser 

Ten model torebki jest zdecydowanie najbardziej oficjalny ze wszystkich. Jego wygląd wskazuje na duży profesjonalizm jej posiadaczki. Neseser jest doskonałym połączeniem elegancji oraz praktyczności. Jest w stanie pomieścić bowiem naprawdę wiele dokumentów. Co więcej, w jego wnętrzu nie ulegną one uszkodzeniu i będą perfekcyjnie ułożone. Nesesery często zamykane są na niewielki kluczyk lub mechanizm na kod cyfrowy umieszczony z boku. Niektóre modele posiadają tradycyjny prostokątny kształt, inne są natomiast nieco zaokrąglone. Solidnie wykonany, skórzany neseser to absolutna klasyka, która z pewnością będzie spełniała swoje funkcje latami. 

Torebka hobo 

Torebka typu hobo w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki ma z kolei najmniej służbowy charakter i raczej nie sprawdzi się w biurze. Jest za to dość duża i pakowna, dzięki czemu jest ceniona przez wiele kobiet. Jej cechą charakterystyczną są jej uchwyty, które płynne łączą się z główną częścią torebki. Sprawia to, że torebka typu hobo jest niezwykle wygodna do noszenia i doskonale dopasowuje się do sylwetki. Najczęściej jest ona wykonana ze skóry lub jej ekologicznego odpowiednika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *