Finansowanie dostawców i podwykonawców – szybka płatność za faktury

Zatory płatnicze to bolączka przedsiębiorców w wielu branżach. Przedsiębiorcy, którzy chcieliby zaoferować swoim dostawcom i podwykonawcom błyskawiczną płatność, powinni skorzystać z wyjątkowego rozwiązania zaoferowanego przez profesjonalną firmę PragmaGO. Polega ono na tym, że PragmaGO finansuje faktury od razu, zaś obowiązkiem przedsiębiorcy jest uiszczenie należności PragmaGO zgodnie ze wskazanym terminem. W poniższym artykule szczegółowo objaśniamy zasady, na jakich działa finansowanie dostawców i podwykonawców od PragmaGO. Zapraszamy do lektury.

Zatory płatnicze – jak z nimi walczyć? 

Problemy z terminowym regulowaniem należności są domeną przedsiębiorców działających w wielu branżach. Sytuacji nie ułatwia fakt, iż wielu właścicieli przedsiębiorstw, chcąc zdobyć jak najszersze grono klientów i partnerów biznesowych, oferuje im faktury z bardzo długim terminem płatności wynoszącym niekiedy nawet 90 dni.

Tak długi czas oczekiwania na przelew środków w pewnych sytuacjach może być bardzo kłopotliwy i prowadzić do wielu komplikacji. Na szczęście, obecnie działają na rynku finansowym wyspecjalizowane podmioty, które mają specjalne oferty dedykowane przedsiębiorcom mającym tego typu problemy. 

Finansowanie dostawców i podwykonawców w PragmaGO – jak to działa? 

W wielu branżach długie terminy płatności stanowią powszechnie obowiązujący standard, jednak nie zawsze jest to postrzegane dobrze przez dostawców i podwykonawców. Z myślą o nich firma PragmaGO przygotowała wyjątkowe rozwiązania. Mianowicie: zaprojektowana przez PragmaGO usługa polega na tym, iż przedsiębiorcy mogą zaoferować natychmiastową płatność za faktury swoim dostawcom i podwykonawcom, bez wydawania własnych środków. Za sfinansowanie faktur odpowiada PragmaGO, zaś przedsiębiorca uiszcza należności wobec PragmaGO zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem płatności. 

Jakie korzyści płyną z finansowania dostawców i podwykonawców za pośrednictwem PragmaGO? Przede wszystkim dzięki temu można zyskać uznanie klientów – zwłaszcza tych, którym zależy na szybkim uiszczaniu należności. Dodatkowo, to narzędzie sprawia, że nie trzeba angażować własnych środków, a w obsłudze pomagają specjaliści PragmaGO. Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, iż wszystkie formalności można załatwić w całości zdalnie, dzięki czemu można zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Dodatkowo, przedsiębiorcy korzystający z tego narzędzia mają nad nim pełną kontrolę. Zasadność faktur oraz terminy płatności potwierdza się w bardzo wygodny sposób za pomocą jednego kliknięcia w ramach Strefy Partnera. 

Ile może wynosić maksymalny termin płatności?

Maksymalny termin płatności za faktury, które wystawia przedsiębiorca, może wynosić 120 dni. Koszt liczony jest od momentu, w którym zostało uruchomione finansowanie, czyli od chwili, gdy potwierdzono faktury przez odbiorcę, aż do momentu terminu płatności. Więcej szczegółowych informacji na temat omawianego rozwiązania można znaleźć na https://pragmago.tech/pl/finansowanie-dostawcow-i-podwykonawcow/.

Materiał zewnętrzny