Samsung Galaxy A51, czyli telefon z dobrą baterią. Co go jeszcze wyróżnia?

Model Samsung Galaxy A51 zadebiutował na rynku pod sam koniec 2019 roku i od razu zdobył dużą popularność. To telefon kompletny, który wyróżnia się na tle konkurencji dzięki wyświetlaczowi, procesorowi, aparatowi oraz baterii. W każdej z tych kategorii A51 znacznie wyprzedza swoich bezpośrednich konkurentów. Jest tu też niespodzianka natury estetycznej.

Samsung Galaxy A51: wyświetlacz

Ekran super AMOLED o przekątnej 6,5 to w zasadzie wszystko, czego można chcieć od współczesnego smartfona. Rozdzielczość 1080 na 2400 pikseli przy zagęszczeniu 405 ppi mówi sama za siebie. Ekran chroni niezawodna powłoka Corning Gorilla Glass 3. Pod tym względem naprawdę nie warto dopłacać do żadnego z flagowców.

Samsung Galaxy A51: wydajność

Za wydajność telefonu odpowiadają trzy składowe: układ, pamięć RAM oraz system operacyjny. Samsung Galaxy A51 wypada dobrze pod każdym względem, ponieważ pracuje w oparciu o nowoczesny, ośmiordzeniowy procesor Exynos 9611 i 4 lub nawet 8 GB RAM (w zależności od wersji). Telefon ma fabrycznie zainstalowaną dziesiątą wersję Androida, z niezwykle intuicyjną nakładką Samsung One UI 2.1 (znaną również z prestiżowej serii S). Wszystko to sprawia, że jeżeli nie planujemy testować wydajności naszego urządzenia profesjonalnym oprogramowaniem, raczej nie odczujemy większej różnicy w stosunku do drogich flagowców.

Poczwórny aparat z tyłu

Uwagę zwraca też poczwórny aparat, w który wyposażono Samsunga Galaxy A51. Składają się na niego bardzo dobre, z technicznego punktu widzenia, obiektywy:

  • szerokokątny (48 MP, f/2.0, autofokus z detekcją fazy),
  • ultraszerokokątny (12 MP, f/2.2),
  • czujnik głębi (5 MP, f/2.2),
  • specjalny obiektyw do zdjęć macro (5 MP, f/2.4).

Są to topowe parametry, które sprawiają, że Samsung Galaxy A51 doskonale nadaje się do robienia zdjęć i nagrywania filmów. Te ostatnie możemy rejestrować nawet w rozdzielczości 4K przy 30 klatkach na sekundę.

Samsung Galaxy A51: pojemna bateria

Niewątpliwym atutem jest też pojemna bateria. Samsung Galaxy A51 został wyposażony w ogniwo litowo-polimerowe (4000 mAh). W zestawie jest szybka ładowarka (15W). Szacuje się, że telefon ten na jednym ładowaniu powinien przepracować aż 86 godzin, co jest – po raz kolejny – ponadprzeciętnie dobrym wynikiem.

Wygląd – elegancki i intrygujący

Często niewiele da się powiedzieć na temat wyglądu telefonów. Szczególnie, jeżeli nie mamy do czynienia flagowcem, a z produktem ze średniej półki. Na pierwszy rzut oka tak jest w przypadku modelu A51. Klasyczna stylistyka Samsunga – duży ekran z wycięciem na pewno robi wrażenie, lecz nie rzuca na kolana. Ciekawym akcentem jest natomiast kolorystyka. W sprzedaży dostępne są wersje: Prism Crush Black, Prism Crush White, Prism Crush Blue, Prism Crush Pink. W każdej z tych konfiguracji, dzięki załamywaniu się światła, A51 wygląda nieszablonowo, co jest chyba najlepszą rekomendacją dla średniaka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.