Jak zorganizować sobie pracę zdalną w domu?

W wyniku obecnej sytuacji pandemicznej w kraju większość przedsiębiorstw przeszła na pracę zdalną. Jak w przypadku każdej zmiany, społeczeństwo podzieliło się na zwolenników i przeciwników wykonywania zawodowych obowiązków w zaciszu własnego domu. Na pewne rzeczy nie mamy jednak wpływu i część z nas musi pogodzić się z faktem, że nie pracuje stacjonarnie. Jak zatem się zorganizować, aby praca zdalna przynosiła miarodajne korzyści i abyśmy byli tak zmotywowani, jak wtedy gdy pracowaliśmy w biurze?

Najważniejsza rzecz to mieć plan. Nie ociągajmy się zatem ze wstawaniem z łóżka, zjedzmy porządne śniadanie, ubierzmy się tak, jakbyśmy ubrali się do pracy i przystąpmy do działania. Nie ma nic gorszego od siedzenia przed komputerem w dresie lub piżamie. Motywacja spada, a świadomość tego, że nie musimy ładnie wyglądać, bo przecież nikt nas nie widzi, często sprawia, że przekierowujemy swoją uwagę na coś innego: kanapę, telewizor, czy książkę. Przez to czas naszej pracy wydłuża się, a nie o to przecież chodzi.

Jeśli jesteśmy rodzicami dzieci, które również uczą się zdalnie, zadbajmy o ciszę i spokój, aby w skupieniu wykonywać swoją pracę. W miarę możliwości przenieśmy się do pomieszczenia, w którym nikt nie będzie zakłócał rytmu naszej pracy: gabinetu (jeśli takowy posiadamy), czy sypialni.

Ważne jest to, aby przed rozpoczęciem pracy zdalnej mieć w zasięgu ręki wszystko to, z czego korzystamy: długopisy, markery, notatnik, karteczki samoprzylepne, telefon, podręczniki itd. Znacznie ułatwi to płynność realizacji powierzonych zadań.

czadersi.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *