Jak dorobić do pensji nie podejmując się drugiego etatu?

Nierzadko dochodzi do sytuacji, w której standardowa pensja nie starczy człowiekowi na pokrycie wszystkich potrzebnych wydatków. Dotyczy to nie tylko osób skazanych na regularne pokrywanie wysokich kosztów, na przykład kupowanie leków. Często również dotyczy to przeciętnych Polaków, którzy po prostu gorzej radzą sobie z ekonomicznym zarządzaniem pieniędzmi. W takich sytuacjach dobrze jest poszukać dodatkowego źródła dochodu, dzięki któremu nie będzie trzeba się martwić o to czy starczy pieniędzy od pierwszego do pierwszego. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów na to jak dorobić do pensji.

Jak dorobić do pensji? – odpłatna pomoc mieszkańcom osiedla

Jednym z podstawowych sposobów na uczciwe dorobienie sobie do pensji jest zaoferowanie swojej pomocy bliższym lub dalszym sąsiadom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Może to być wynoszenie śmieci, wyprowadzanie psów, mycie samochodów, czy nawet koszenie trawników lub odśnieżanie. Każdy ma obowiązki, które niechętnie wykonuje, a wiele osób chętnie przyjmie ofertę pomocy za drobną opłatą.

dorobić do pensji

Jak dorobić do pensji? – Zamień swoje pasje w źródło dochodu

Sporo ludzi ma hobby, na którym można by sobie spokojnie dorobić kilkaset złotych miesięcznie lub nawet więcej. Niezależnie od tego czy jesteś amatorskim rysownikiem, pisarzem, fotografem, czy programistą. Jeśli wystawisz ogłoszenie w sieci to istnieje bardzo duża szansa na to, że ktoś będzie zainteresowany skorzystaniem z danej usługi. Wiele osób zarabia nawet na takich czynnościach jak nagrywanie vlogów z gier wideo lub recenzji filmów.

Może by tak przyjąć współlokatora?

Jeżeli masz wolny pokój w swoim domu lub mieszkaniu to warto rozważyć wynajęcie go osobie trzeciej. W ten sposób możesz zarabiać bez podejmowania praktycznie żadnego wysiłku. Dla niektórych takie rozwiązanie jest nawet sposobem na zwalczenie samotności. Oczywiście wpuszczenie osoby trzeciej pod swój dach ma swoje wady, ale nie da się zaprzeczyć temu, że to świetny sposób na zdobycie dodatkowego i długoterminowego dochodu.

dorobić do pensji

Co dla jednego jest śmieciem, dla drugiego skarbem

W ostateczności zawsze możesz przeszukać swoje lokum i sprawdzić czy nie ma w nim nic wartościowego. Chyba każdy ma jakieś przedmioty, które tylko zbierają kurz w domu, podczas gdy drugiej osobie mogłyby się one bardzo przydać. Wystawienie ogłoszenia dotyczącego sprzedaży używanych książek, ubrań, czy wielu innych rzeczy nie jest trudne, a niekiedy daje możliwość zarobienia małej fortuny. Niestety taka sprzedaż pozwala dorobić sobie tylko do jednej pensji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.