Zewnętrzne data center jako najlepsze źródło zasobów obliczeniowych dla firmy

Dzisiaj w zasadzie każda firma w jakimś stopniu korzysta z danych cyfrowych. Tym samym nawet niewielkie przedsiębiorstwo potrzebuje pewnych zasobów obliczeniowych. W przypadku największych firm jest to bardzo duża potrzeba. Jak sobie poradzić z tak dużą ilością danych oraz z ich przetworzeniem? Jednym z rozwiązań jest zakup odpowiedniego sprzętu komputerowego. Jednak z wielu powodów lepszym wyborem wydaje się zewnętrzne data center.

Dlaczego własny sprzęt to kiepskie rozwiązanie?

Chcąc korzystać z dużych zasobów pamięci, procesora, czy sieci, trzeba wydać ogromne pieniądze na zakup sprzętu. Nawet w przypadku niewielkich firm i stosunkowo małej ilości danych, jest to wydatek co najmniej kilkunastu tysięcy złotych. Wraz ze wzrostem potrzeb rosną również koszty. To pierwszy powód, dla którego lepiej zdecydować się na data center w Polsce. Drugim natomiast jest kwestia obsługi sprzętu oraz jego niezawodności. Przedsiębiorca, decydujący, aby samodzielnie zajmować się sprzętem, bierze na siebie pełną odpowiedzialność za jego poprawna pracę. Niestety w przypadku zaawansowanych urządzeń oraz skomplikowanych sieci nie sposób uniknąć awarii i problemów. Tym samym przedsiębiorca jest zmuszony zatrudnić specjalistów w tym zakresie. Musi również ponosić koszty w przypadku awarii. Oznacza to, że organizacja zasobów obliczeniowych na własną rękę to duży wysiłek, wiele zmarnowanego czasu oraz spore koszty.

kryptowaluty

Data center w Polsce jako gwarancja odpowiednich zasobów obliczeniowych

Firma, która potrzebuje dostępu do zasobów obliczeniowych, a dzisiaj jest to potrzeba niemal każdego przedsiębiorstwa, powinna korzystać z rozwiązań niezawodnych. Niewątpliwie ogromnie uciążliwe byłyby na przykład często powtarzające się przerwy w dostępie do sieci.

Zawieszające się programy oraz maszyny to prawdziwa zmora niektórych przedsiębiorców. Decydując się na zewnętrzne data center można być spokojnym o te kwestie. Wszystko pozostaje bowiem na barkach firmy zewnętrznej. Przed podpisaniem umowy usługodawca określa SLA – Service Level Agreement. Oznacza to de facto niezawodność usługi. Najlepsze firmy gwarantują SLA na poziomie nawet ponad 99%. Oznacza to, że całkowity brak dostępu do zasobów w ciągu miesiąca to maksymalnie kilka minut. Warto jednak podkreślić, że przerwa w dostępie może, ale oczywiście nie musi mieć miejsca.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Korzystając z usług wysokiej klasy specjalistów, można mieć pewność, że zewnętrzne data center zagwarantuje bezpieczeństwo danych. Profesjonalni usługodawcy oferują szereg zabezpieczeń, dzięki którym skuteczne ataki z zewnątrz są w zasadzie niemożliwe. Dane są również zabezpieczone na wypadek nieszczęśliwego wypadku, o który swoją drogą ciężko w przypadku najlepszych usługodawców, gdyż sprzęt, który udostępniają cechuje najwyższa jakość i jest on dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak jeśli doszłoby do awarii, dane są bezpieczne ze względu na backupy i replikacje. Wydaje się zatem, że wybór dobrego data center w Polsce to z wielu powodów rozwiązanie godne polecenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *